Viņi balsoja kopsavilkums: ZZS

16. sep 2011 10:37

Apkopoju katras partijas balsojumus ar tiesiskumu saistītos svarīgākajos jautājumos, par ko iepriekš rakstīju. Pirmā rindā – Zaļo un Zemnieku savienība.

26. maijā Saeima lēma par KNAB un Ģenerālprokuratūras lūgumu ļaut veikt kratīšanu deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās. Un negatīvais balsojums ierosināja Valsts Prezidenta Valda Zatlera 28. maija rīkojumu Nr.2 par 10. Saeimas atlaišanas ierosināšanu.

Šai balsojumā 2 ZZS deputāti – Iveta Grigule un Vitauts Staņa – balsoja „Pret”, pārējie (kopā 13) „Atturas” vai nebalsoja.

Viņi balsoja I: Par atļauju veikt kratīšanu Aināra Šlesera dzīvesvietās

5. maijā Saeima nolēma atdot pārstrādāšanai Ministru Kabinetam KNAB izstrādātos grozījumus partiju finansēšanas likumā, kas noteiktu, ka partiju ziedotājiem jāpierāda savu ienākumu, no kuriem ziedojums veikts, legāla izcelsme, kā arī ka pretlikumīgie ziedojumi partijām ir jāieskaita valsts budžetā.

No ZZS pie šā likumprojekta strādāt negribēja neviens no 21 deputātiem, kuri balsoja par šī likumprojekta atgriešanu iesniedzējam.

Viņi balsoja II: Grozījumi partiju finansēšanas likumā

31. martā Saeima balsoja par Krimināllikuma grozījumu nodošanu Juridiskajai komisijai. To mērķis bija noteikt kriminālatbildību par būtiskiem partiju finansēšanas noteikumu pārkāpumiem.

„Pret” balsoja Ingmārs Līdaka, visi pārējie 20 ZZS deputāti atturējās.

Viņi balsoja III: Kriminālatbildība par partiju finansēšanas noteikumu pārkāpumiem

17. februārī Saeima lēma par „Vienotības” frakcijas iesniegtajiem grozījumiem Saeimas Kārtības rullī, kas paredzēja atklātus balsojumus par lielāko daļu Saeimas iecelto amatpersonu.

20 ZZS deputāti balsoja „Pret”, 1 – Dana Reizniece – atturas.

Viņi balsoja V: Aizklāto balsojumu atcelšana

2010. gada 16. decembrī Saeima lēma par krimināltiesību eksperta, pieredzējuša un nozarē atzīta speciālista Andreja Judina iecelšanu Augstākās tiesas tiesneša amatā, un to noraidīja. Balsojums bija aizklāts, bet ir pamats domāt, ka pret balsoja tie paši, kas vēlāk, 17. februārī, noraidīja atklātu balsojumu ieviešanu.

Viņi balsoja VI: Noraida kompetentu kandidātu Augstākās tiesas tiesneša amatam

16. jūnijā ZZS izvirzīja absurdus grozījumus Satversmē un vēlēšanu likumos, nosakot atklātas Saeimas, pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanas un balsojumus referendumos. Šos likumprojektus iesniedza Brigmanis Augusts, Bērziņš (Zemgale) Andris, Reinika Dace, Strazdiņš Jānis, Seržants Kārlis, Šķesters Staņislavs, Dronka Aivars, Barča Aija, Zīds Oskars, kā arī Māris Dzelzskalns grozījumus likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu” un Saeimas vēlēšanu likumā un Guntis Rozītis grozījumus Satversmē.

Viņi balsoja VIII: Absurdi grozījumi Satversmē un vēlēšanu likumā

1. jūlijā Saeimā tika lemts par „Manabalss.lv” iniciatīvu, ka 10’000 iedzīvotāju, parakstoties internetā ar internetbankas autentifikāciju, var iesniegt savas likumdošanas iniciatīvas. Atšķirībā no jau pastāvošās parakstu vākšanas kārtības, šādā gadījumā nebūtu jāparaksta pilnībā izstrādāts likumprojekts, un tas dotu iespēju Saeimai to uzlabot, nevis pieņemt vai noraidīt iesniegtajā redakcijā.

Šajā balsojumā 10 ZZS deputāti atturējās, 5 nebalsoja.

Viņi balsoja IX: Noraida “Mana balss” iniciatīvu

Tai pašā 1. jūlijā Saeima lēma arī par „Vienotības” ierosinātajiem grozījumiem pašvaldību likumā, lai ļautu pašvaldību iedzīvotājiem rosināt referendumu par pašvaldības vadības atlaišanu.

Šai balsojumā 13 ZZS deputāti atturējās un 3 nebalsoja.

Viņi balsoja X: Pašvaldību iedzīvotājiem nav un nebūs tiesību atlaist pašvaldības vadību

No šiem balsojumiem redzams, ka ZZS neatbalsta tiesībsargājošo iestāžu iespējas veikt izmeklēšanu pret Saeimas deputātiem, partiju finansēšanas noteikumu pilnveidošanu un kriminālatbildību par smagiem šo noteikumu pārkāpumiem, atklātus balsojumus Saeimā par Saeimas ieceļamajām amatpersonām, iedzīvotāju tiesības ierosināt likumprojektu izstrādi un atlaist pašvaldību vadību, savukārt ir ierosinājusi atklātību vēlēšanās un referendumos, kas ir pilnīgs absurds un pretrunā demokrātijas principiem. Turklāt šaubas izraisa šo deputātu motivācija balsojumos par kompetentiem dažādu amatu kandidātiem. Vai ar to viņi pelnījuši jūsu balsis?

Šis ieraksts tika publicēts Arhīvs ar birkām , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Leave a Reply