Mani ceļa rādītāji dzīvē un politikā

Šī gada 4. jūnijā paredzētajā partijas Vienotība ārkārtas kongresā es kandidēju uz partijas Domes priekšsēdētāja vietnieka amatu, lai stiprinātu Vienotību kā vērtību partiju. Iepriekšējos divos šai kandidatūrai veltītajos rakstos es definēju savu izpratni par partijas pamatvērtībām un iepazīstināju ar prioritārajiem pasākumiem Domes darba praktiskai pilnveidošanai, šai rakstā definēju vērtības, ko esmu izvēlējies sev par ceļa rādītājiem dzīvē un politikā.

Team_Lativa,_Men's_Hockey

Saliedēta komanda, kas plecu pie pleca koordinēti strādā kopējo mērķu sasniegšanai. Tikai šāda komanda spēj realizēt savu politiku, un tas ir galvenais, ko vēlētājs sagaida. Līdz ar to politikā komandas darbs ir vienīgā iespēja gūt ilgtermiņa panākumus.

Labu komandu, manuprāt, raksturo tas, ka tās biedri viens otru atbalsta un palīdz, katrs individuāli dara to, ko prot vislabāk (piemēram, rakstīt vai rēķināt un veidot budžetus) un komandas līderis to koordinē kopējā mērķa sasniegšanai. Komandas iekšienē valda koleģiālas un draudzīgi lietišķas attiecības.

Komandas veidošana un saliedēšana ir pastāvīgs darbs, kas prasa lielus ieguldījumus, taču vienmēr atmaksājas ar uzviju, kas biznesā ir peļņa, politikā – vēlēšanu rezultāti.

Kopīgais labums ir komandu saliedējoša un mobilizējoša vērtība, kā arī palīdz veiksmīgāk īstenot katra individuālās intereses. Piemēram, vēlēšanu kampaņā katram kandidātam strādājot partijas kopīgās intereses – iegūt pēc iespējas vairāk mandātu – īstenošanai, uzlabojas arī katra kandidāta individuālās izredzes tikt ievēlētam. Vēlētāji atbilstoši novērtē to, vai kandidāts strādā komandas kopīgo interešu īstenošanai vai savu individuālo interešu vārdā gremdē citus kolēģus un ar to kaitē komandai.

Cieņa pret ikvienu cilvēku, bez nosacījumiem, atvieglo dzīvi, atbrīvojot no nepieciešamības vērtēt cilvēkus, kas prasa laiku un pilnvērtīgas informācijas pieejamību, un ļauj vērtēt cilvēka darbu un viedokli, to kritizēt gana asi un vienlaikus konstruktīvi, neaizskarot personīgi un saglabājot labas attiecības.

Cienot cilvēkus ir daudz vieglāk iemantot draugus un atbalstītājus, kas politikā savu iniciatīvu īstenošanai ir absolūti nepieciešams. Un patiesai cieņai ir vislielākais efekts, jo cilvēki to jūt un ļoti labi atšķir no tēlotas cieņas jeb lišķības, ko neviens neieredz.

Cieņa pret citiem cilvēkiem sākas ar cieņu pašam pret sevi, jo no tukša trauka kaut ko ieliet citā traukā nav iespējams.

Savā dzīves un politiskajā pieredzē, tai skaitā rīkojoties pretēji un uzkāpjot uz grābekļiem, esmu secinājis, ka šīs vērtības ir svarīgi veiksmes stūrakmeņi, tādēļ esmu tās izvēlējies sev par dzīves un politikas ceļa rādītājiem.

Šis ieraksts tika publicēts Dažādi ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Leave a Reply