Viņi balsoja X: Pašvaldību iedzīvotājiem nav un nebūs tiesību atlaist pašvaldības vadību

4. jūl 2011 17:28

1. jūlijā Saeima lēma par “Vienotības” frakcijas ierosinātajiem grozījumiem likumā “Par pašvaldībām”, kas paredzēja, ka pašvaldības iedzīvotājiem būtu iespēja ierosināt referendumu par pašvaldības vadības (domes) atlaišanu. Tas veicinātu lielāku pašvaldības iedzīvotāju atbildību par vēlēšanu rezultātiem, nodrošinātu lielāku pašvaldības iedzīvotāju iesaisti pašvaldības darbā un tajā būtisko lēmumu pieņemšanā un ievēlētās domes deputātu lielāku atbildību pret tās iedzīvotājiem.

“Pret” vai “Atturas” tradicionāli – Saskaņas Centrs, PLL un Zaļo un Zemnieku  savienība. Rezultātā likumprojekts noraidīts.

Balsojums

Pašvaldība ir pamats aktīvas pilsoniskās sabiedrības attīstībai, jo šeit – mazākā mērogā gan teritorijas, gan iedzīvotāju skaita ziņā – ir krietni vieglāk iesaistīties sabiedrības pārvaldē, tai svarīgu lēmumu pieņemšanā, taču principi un likumsakarības ir tās pašas, kas valsts mērogā. Tādēļ ir ļoti svarīgi palielināt iedzīvotāju reālās iespējas ietekmēt procesus savā pašvaldībā, tai skaitā atlaist pašvaldības vadību, ar kuras daru tie nav apmierināti.

Šis ieraksts tika publicēts Arhīvs, II. 1. Godīga un efektīva valsts pārvalde ar birkām , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Leave a Reply