ZZS, SC un PCTVL sazvērestība izdevusies

Kā ziņo portāls “Delfi.lv”, partija PCTVL ir savākusi 10’000 pilsoņu parakstu par Pilsonības likuma grozījumiem, kas paredz automātiski piešķirt pilsonību visiem nepilsoņiem, un plāno tos līdz 29. augustam iesniegt Centrālajai vēlēšanu komisijai.

Kopš gada sākumā notikušā referenduma par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai Saeima ir strādājusi pie grozījumiem referendumu un likumprojektu ierosināšanas likumā, kas:

1) atceltu pašreizējo divpakāpju parakstu vākšanu un noteiktu, ka visi likumprojekta ierosināšanai nepieciešamie 10% vēlētāju paraksti jāsavāc pašiem iniciatoriem;

2) noteiktu kārtību, kādā CVK var atteikt antikonstitucionālu un nepilnīgu likumprojektu reģistrēšanu (kā arī dotu iespēju šo lēmumu apstrīdēt tiesā);

3) dotu iespēju ierobežot un kontrolēt aģitācijas kampaņas finanšu avotus un apjomu, novēršot iespēju, ka aģitācijas kampaņai varētu būt ievērojams Kremļa atbalsts, par ko šai gadījumā aizdomas ir pamatotas.

Diemžēl, tas joprojām nav stājies spēkā, jo prezidents Andris Bērziņš to ir nosūtījis Saeimai otrreizējai caurlūkošanai. Pret to arī visiem spēkiem cīnās ZZS un SC.

Kaut arī pirmajā brīdī šīs šķiet atsevišķas, nesaistītas lietas, tomēr tās iederas lielākā plānā, kurā ZZS un SC aizkavē likumu grozījumus, kas liegtu PCTVL savākt referenduma ierosināšanai nepieciešamo parakstu skaitu, un mēs dabūnam vēl vienu etniskā naida kurināšanas kampaņu, un ZZS un SC pozicionējušies kā demokrātijas un tautas interešu aizstāvji. Turklāt jāatcerās, ka “krievvalodīgo aizstāvji” plāno vēl citas līdzīga veida parakstu vākšanas.

Šis ieraksts tika publicēts Sabiedrība ar birkām , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 atbildes ZZS, SC un PCTVL sazvērestība izdevusies

  1. Asais saka:

    Nemelo! Likumprojekts, ko Bērziņš nosūtīja atpakaļ Saeimai juridiski šo parakstu vākšanu neietekmē!

    • Par šo parakstu vākšanu Tev ir taisnība, bet, kā jau rakstā minēts, būs citas, līdzīgas parakstu vākšanas, kuras būs iespējamas, ja šīs likuma izmaiņas arī turpmāk tiks “marinētas”.

Komentāri ir slēgti.