Viņi balsoja VI: Noraida kompetentu kandidātu Augstākās tiesas tiesneša amatam

28. jūn 2011 17:09

2010. gada 16. decembrī ar 40 balsīm par, 27 pret un 22 deputātiem atturoties aizklātā balsojumā noraidīja Andreja Judina kandidatūru Augstākās tiesas tiesneša amatam.

“Tiesību eksperti atzinuši Andreja Judina kompetenci un piemērotību Augstākās tiesas tiesneša amatam, bet norāda, ka Judina neapstiprināšana varētu būt saistīta ar viņa publiski pausto viedokli par dažādiem aktuāliem jautājumiem tieslietu jomā.”[“Sabiedrībā apspriesti 10. Saeimas balsojumi”, Politiskās apvienības “Vienotība” oficiālais izdevums, Nr. 10, jūnijs 2011, 3. lpp.]

Saeimas sēdē par Judina kandidatūru netika diskutēts, balsojums bija aizklāts, tādēļ nav skaidri zināms nedz pret balsojušie deputāti, nedz viņu motivācija. Tomēr tas ir nojaušams pēc balsojuma par aizklāto balsojumu atcelšanu, jo, esmu pilnīgi drošs, ka pret Judina iecelšanu Augstākās tiesas tiesneša amatā (“pret” un “atturas” ) balsoja tie paši deputāti, kas 2011. gada 10. februārī balsoja pret attiecīgu grozījumu Saeimas Kārtības rullī nodošanu komisijai, nevēloties pat sākt diskusiju par šo jautājumu.

Šis ieraksts tika publicēts Arhīvs ar birkām , , , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.