Vienotības Rīgas apkaimju programma Iļģuciemā

Kultūras centrā “Iļģuciems” apskatām teātra zāli.

15. februārī piedalījos Vienotības Rīgas apkaimju programmas vizītē Iļģuciemā kopā ar Vienotības vienības pārstāvjiem Alekseju Loskutovu,  Olafu Pulku, Valdi Gavaru, Jāni Mārtiņu Zandbergu, Juri Viņķeli, Kārli Strēli, Lindu Medeni, Elīnu Feldbergu, Krišjāni Bušu un Edgaru Ikstenu. Mūsu mērķis bija noskaidrot iedzīvotājiem aktuālās problēmas.

Mūsu pirmā pietura bija kultūras centrs “Iļģuciems”, kur tā vadība parādīja centra telpas, ieskaitot amatu nama darbnīcas, un pastāstīja par centra darbību, kā arī atbildēja uz jautājumiem.

Kā būtiskākās problēmas tika minētas finanšu nepietiekamība, kā arī perspektīvas trūkums, kas neļauj plānot centra darbību ilgtermiņā.

Tika izteikta arī vēlme ciešāk sadarboties ar skolām, kas izpaustos kā skolu amatu mācības nodarbību organizēšana kultūras centra amatu namā. Līdzīga sadarbība jau notiekot ar tuvējo skolu, bet tai neesot nekāda oficiāla un finansiāla pamata. Bet tā, manuprāt, ir atbalstāma iniciatīva.

Diskusija ar vēlētājiem Dzirciema ielā 97/99

Tālāk devāmies uz netālu esošo Dzirciema ielas 97. un 99. nama kopīgo pagalmu, kur runājām ar vietējiem iedzīvotājiem. Izvērtās interesanta diskusija par namu siltināšanu un nesamērīgajiem apkures rēķiniem, kā arī ūdens zudumiem. Secinājums – pašreizējā Rīgas domes vadība iedzīvotājus apzināti maldina un biedē, stāstot tikai daļēji patiesu informāciju, kā dēļ cilvēkiem (sevišķi pensionāriem) izveidojusies aplama pārliecība, ka kredīts par mājas siltināšanu būšot jāmaksā papildus siltuma rēķinam, kas sanāks vēl vairāk nekā šobrīd. Patiesībā pēc mājas nosiltināšanas siltuma rēķins kopā ar kredīta maksājumu būtu ievērojami mazāks nekā šobrīd, jo siltināšana samazina siltuma patēriņu.

Beigās apmeklējām Dzegužkalnu, kas ir augstākā vieta Rīgā (28 metri virs jūras līmeņa) un no kura virsotnes paveras skaists skats uz apkārtni. Diemžēl, cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī ar bērnu ratiņiem, tas nav pieejams – ceļu aizšķērso trepes.


Šis ieraksts tika publicēts Sabiedrība ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.