“Vasaras akadēmija” Liepājā, 1.-6. jūlijs

13. jūl 2010 16:05

No 1. līdz 6. jūlijam Liepājā uz semināru ciklu „Vasaras akadēmija” pulcējās politisko partiju apvienības „Vienotība” jauniešu organizāciju – Jaunā laika Jaunatnes nodaļa (organizatori, JLJN), Sabiedrība citai politikai Jauniešu organizācija (SCPJO) un Pilsoniskās savienības Jauniešu nodaļa (PS jaunieši) – pārstāvji, lai mācītos no sabiedrībā pazīstamiem un politikā pieredzējušiem cilvēkiem un apgūtu turpmākajā politiskajā karjerā (un arī dzīvē vispār) noderīgas un nepieciešamas prasmes.

Pirmās dienas (1. jūlija) vēlā vakarā, kad dalībnieki no mazākas un lielākas tālienes (tālāko ceļu līdz vēju un mūzikas pilsētai bija mērojuši dalībnieki no Alūksnes!) bija iekārtojušies viesnīcā, Akadēmiju atklāja JLJN vadītājs Uģis Resnis. Tam sekoja Akadēmijā pārstāvēto organizāciju prezentācijas.
Otrās dienas priekšpusdienā notika darba seminārs, kurā jaunieši apkopoja dažādus ieteikumus, ko priekšvēlēšanu kampaņā darīt jaunajam kandidātam, kā organizēt savu kampaņu, lai viņš tiktu ievēlēts.
Pēcpusdienā Liepājas Latviešu biedrības namā bija plānota atvērtā lekcija ar „Radio SWH” žurnālistu Māri Zanderu par plašsaziņas līdzekļu ietekmi uz sabiedrību priekšvēlēšanu laikā, taču nezināmu iemeslu dēļ Zandera kungs neieradās.
Trešās dienas, sestdienas, priekšpusdienā Akadēmijas dalībnieki tikās ar „European Democrat Students” ( EDS) vadītāju Bernsi Baueru (Bernce Bauer), kas tos iepazīstināja ar EDS un stāstīja par Ungārijas pieredzi pēdējās parlamenta vēlēšanās. Ungārija ir apmēram līdzīgā situācijā kā Latvija, jo tur līdz vēlēšanām, kurās pārliecinošu uzvaru guva Bauera kunga pārstāvētā partiju apvienība, 8 gadus bezatbildīgi valdījuši sociālisti, kas bijuši korumpēti, savtīgi rīkojušies ar nodokļu naudu un noveduši Ungāriju ekonomiskajā un politiskajā krīzē.
Pēcpusdienā jaunieši diskutēja ar JL valdes locekli un Saeimas deputātu Jāni Reiru par tiesisku valsti sabiedrības un valsts pārvaldes līmenī un šo abu līmeņu savstarpējo saistību. Savukārt „Vienotības” preses sekretāre Gunda Reire jauniešiem mācīja, kā rakstīt labu runu, ko pēc teorētiskās lekcijas, iepazinušies ar runas struktūru, praktiskajā uzdevumā jaunieši izmēģināja praksē, sastādot runu Valdim Dombrovskim, Raivim Dzintaram un Arnim Kaktiņam par „Vienotības” izredzēm 10. Saeimas vēlēšanās.
Ceturto dienu iesāka Rihards Strenga (PS jaunieši), stāstīdams par savu pieredzi skolēnu apmaiņas programmā Zviedrijā, kur novērojis augstu jauniešu iesaisti politiskajos procesos. Zviedru situāciju ar augsto sabiedrības politisko aktivitāti un līdzdalību Rihards piedāvā kā ideālo paraugu, uz kuru vajadzētu tiekties arī Latvijas sabiedrībai.
Dienas aktivitātes turpināja Sarmīte Ēlerte (PS), diskutējot ar jauniešiem par aktīvu pilsonisko sabiedrību un par latviešu nācijas veidošanu vēstures un nākotnes perspektīvu skatījumā.
Pēcpusdienā Liepājas Latviešu biedrības namā notika 10. Saeimas deputātu kandidātu – Sarmītes Ēlertes (Zemgale), Kristīnes Laures, Ivara Bandoņa (Kurzeme, JL), Artūra Hercoga (Vidzeme, JL) un Uģa Rešņa (Rīga, JL) – tikšanās ar vēlētājiem, kurā kandidāti atbildēja uz sabiedrībai aktuāliem jautājumiem. Tā bija laba pieredze gan jaunajiem kandidātiem (Kristīnei, Ivaram, Artūram un Uģim), gan pārējiem Akadēmijas dalībniekiem kā vēlētājiem kandidātu pratināšanā.
Akadēmijas pēdējā dienā, pirmdien, dalībnieki mācījās debatēt. Līva Andersone stāstīja par debašu organizāciju un noteikumiem britu parlamentārajās debatēs, pēc tam dalībnieki izmēģināja iegūtās zināšanas praktiski, debatējot par nodokļu progresivitāti.
Pēcpusdienā notika „Vienotības” jauniešu stratēģiskais seminārs, kurā tika pārrunāta turpmākā sadarbība priekšvēlēšanu laikā.
Šī bija pirmā „Vasaras akadēmija”, taču noteikti ne pēdējā, par to, aizbraucot no Liepājas, bija pārliecināti visi dalībnieki. Nākamgad organizatori ņems vērā šo 6 dienu pieredzi un uztaisīs vēl labāku pasākumu, savukārt dalībnieki, pozitīvās pieredzes iespaidoti, atvedīs sev līdzi vēl vairāk dalībnieku!

Šis ieraksts tika publicēts Arhīvs ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.