Vai politiķi saprot kultūru?

Pirmdien, 17. septembrī, Latvijas Mākslas akadēmijā notikušās Kultūrdebates, ko rīkoja Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācija un Latvijas Televīzija, palīdzēja gūt priekšstatu par to, kāds kuru partiju pārstāvjiem ir priekšstats par kultūras nozares problēmām un sāpēm.

Vislabāko priekšstatu radīja Nacionālo apvienību pārstāvošā Dace Melbārde, kas profesionāli izmantoja savas kā pašreizējās kultūras ministres dabiskās priekšrocības, un Jauno Vienotību pārstāvošais bijušais kultūras ministrs Ints Dālderis. Abiem bija līdzīgs viedoklis par to, ka nacionālas nozīmes kultūras objektiem – Nacionālajai operai, Nacionālajam teātrim u.c. – jābūt valsts īpašumā un tie jāapsaimnieko katrai konkrētajai iestādei pašai, jo tās labāk zina savas vajadzības un spēj operatīvāk atrisināt problēmas.

Ints Dālderis uzsvēra, ka no valsts budžeta jāfinansē kultūras mantojuma saglabāšana un nacionālo vērtību attīstība un popularizēšana, vienlaikus jāatbalsta radošā brīvība.

Daudz maz līmenī bija arī citu sarakstu pārstāvji: Inga Goldberga (“Saskaņa”), Arno Marnics (Latvijas Reģionu Apvienība), Dace Bluķe (“Attīstībai/Par!”) un Evita Zālīte-Grosa (Jaunā konservatīvā partija), savukārt Andris Kivičs (“KPV LV”) izcēlās ar pilnīgi tukšu muldēšanu, peldēšanu ar vispārīgām frāzēm un pāris provokatīvām performancēm, radīdams priekšstatu, ka viņa pārstāvētajai partijai kultūra nav svarīga itin nemaz.

 

Šis ieraksts tika publicēts III.5. Kultūra ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.