Vai nauda un patriotisms glābj demogrāfiju?

Savā rakstā Sandra Veinberga analizē orbānistu demogrāfijas plānus, kuru centrālie elementi ir dāsni apbalvot ģimenes par patriotiskā pienākuma pret valsti – bērnu ražošanas – čaklu pildīšanu un tautas baidīšana ar aplenkuma un apdraudējuma bubuļiem.

Vai tas strādā? Nē. Kā secināts rakstā, var situāciju pat pasliktināt. Saprātīgai un uz nācijas nākotni vērstai demogrāfijas politikai ir pavisam citi uzsvari.

Vai orbānistiem tas ir svarīgi? Nē. Viņu mērķis ir nevis nācijas nākotne, bet gan pagātne, kad nekādas cilvēktiesības netraucēja vīriešu pilnai kontrolei pār sieviešu dzīvēm un ķermeņiem.

Savādi, ka par demogrāfijas tēmu pie mums (tāpat kā Ungārijā) visaktīvāk runā un diskutē vīrieši. Viņi izsakās, sniedz priekšlikumus un izdomā risinājumus, aizmirstot, ka bērnus dzemdē tikai un vienīgi sievietes. Noklausoties mūsu Nacionālās Apvienības runas vīru vadlīnijas par „iedzīvotāju vairošanos veicinošām metodēm“, kā svarīgākās tiek izvirzītas: nauda un patriotisms. Turklāt vienmēr pārsteidz pārgudrība. […]

via Ungāru dzemdēšanas propaganda kā nācijas glābšanas plāns. Vai šis puišu projekts darbojas? — Sandra Veinberga

 

Šis ieraksts tika publicēts III.3. Ģimenes un bērni ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.