Traģēdija Latvijas hokejam, simptoms Krievijai

8. sep 2011 16:58

Vakar mūs visus šokēja ziņa, ka aviokatastrofā Krievijā gājis bojā Kārlis Skrastiņš, kopā ar Kontinentālās Hokeja līgas komandu Jarosļavas “Lokomotiv”, kurā viņš būtu spēlējis pirmo sezonu KHL. Tā ir traģēdija Skrastiņa sievai, abām meitām un, iespējams, Skrastiņa tik ļoti gaidītajam dēlam, un arī Latvijas hokeja sabiedrībai – hokejistiem, ar hokeju saistītajiem un tā līdzjutējiem. Traģēdija, par kuru, emociju pārpilnības dēļ, spēju tikai rakstīt…

Bet Krievijai, diemžēl, tas ir tikai viens no kārtējiem gadījumiem, kad traģiska katastrofa ir vienīgais iemesls pasažieru transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa pārbaudei. Mediji ziņo, ka šīs katastrofas cēloņi bijuši dzinēja problēmas un pilotu neprofesionalitāte. Vēl viens nesens piemērs ir šīs vasaras sākumā Volgā nogrimušais kuģis “Bulgaria”, kur cēloņi bija slikts tehniskais stāvoklis un pārsniegts pasažieru skaita limits.

Šī un līdzīgas traģiskas katastrofas ir simptoms Krievijai jeb tajā valdošajai vērtību sistēmai. No šiem skumjajiem piemēriem redzams, ka šai vērtību sistēmā amatpersonām, no kuru darba kvalitātes atkarīgas daudzu cilvēku dzīvības, svarīgākā ir personīgā labklājība, kuras vārdā var ņemt “kukuļus” un atļaut lidot nedrošām lidmašīnām pat par “polšu”! Un nedomā par iespējamajām sekām! Un atbildības uzņemšanās panākama vienīgi ar spiedienu no augšas.

Tam visam cēlonis ir totalitārais mantojums, un šīs tradīcijas tiek turpinātas joprojām. Tādēļ aicinu vēl padomāt tos, kuri domā balsot par politiskajiem spēkiem, kas mainītu Latvijas politikas kursu un veicinātu tuvināšanos Krievijai, sludinot, ka Krievija nesavtīgi glābtu mūs no ekonomiskajām grūtībām, kā arī kam šķiet simpātiskas autoritārisma, totalitārisma un vadonības idejas.


Šis ieraksts tika publicēts Arhīvs ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 atbildes Traģēdija Latvijas hokejam, simptoms Krievijai

 1. Inese Liepiņa (Birzule) 9. sep 2011 11:51
  Nu tās jau ir tikai versijas, līdz izmeklēšanas beigām īstos cēloņus nezināsim… Traģiski vienalga, bet nez vai vajadzēja pie šīs traģēdijas piepīt politiku…

  • Es saka:

   Krišjānis Liepiņš 9. sep 2011 17:28
   Runa ir par vērtībām, nevis politiku.

Komentāri ir slēgti.