Pilsēta ar vīziju un ambīcijām

Esmu mācījies, studējis un strādājis Rīgā kopš 1994. gada. Te es pavadu apmēram pusi savas dzīves.

Te dzīvo, mācās un strādā mani radi un draugi.

Un Rīga ir manas valsts – Latvijas Republikas – galvaspilsēta.

Tādēļ man rūp Rīgas attīstība. Es redzu, ka pēdējos 8 gadus Nila Ušakova un Andra Amerika vadītā Saskaņas/GKR koalīcija Rīgu attīsta kā Krievijas guberņas pilsētu, un man tas nav pieņemami. Rīga ir Eiropas valsts galvaspilsēta.

Tādēļ es kandidēju šā gada 3. jūnijā notiekošajās Rīgas domes vēlēšanās, lai pieliktu savu roku Rīgas attīstībai, lai tā kļūtu par pilsētu ar vīziju un ambīcijām.

Par Eiropas lielpilsētu ar vērtību sistēmu un pārvaldības modeli, kas brīvs no korupcijas, izšķērdības, nodokļu nozagšanas un novirzīšanas pa aplinku ceļiem valdošās koalīcijas PR aktivitātēm. Rīdziniekiem nav jāpārmaksā par neadekvāti dārgiem un nekvalitatīviem pakalpojumiem, nedz jāpārceļas uz dzīvi kaimiņu pašvaldībā, kur dzīve ir labāka vai lētāka.

Par pašvaldību ar skaidriem, loģiskiem un godīgiem noteikumiem uzņēmējdarbības uzsākšanai un investoru ienākšanai. Pašvaldību, kas dara savu darbu un neiejaucas uzņēmējdarbībā, kur tas nav nepieciešams.

Lai Rīga ir cilvēkiem draudzīga pilsēta arī reālajā dzīvē, ne tikai mēra sociālo tīklu stāstos. Pilsēta, kur ziemā jābrien līdz ceļiem pa netīru sniega un sāls putru, kur pavasarī vējš piepūš acis pilnas ar sālītām smiltīm, kur suņu saimniekiem nav praktiski nekādu iespēju izvest savus mīluļus pastaigāties un tā laikā atstātās “dārgumu” čupas ērti un ātri savākt un izmest konteinerā, kur pašvaldība nenodrošina pilnvērtīgu informāciju par gaisa kvalitāti, izzāģē kokus un būvē bezjēdzīgu tramvaja līniju cauri kapiem tā vietā, lai izveidotu ērtu sabiedriskā transporta, automašīnu stāvparku un veloceļu sistēmu, nav cilvēkiem draudzīga.

Par kvalitatīvu un pieejamu izglītību, sākot no bērnudārza, kas katram jaunajam rīdziniekam nodrošina iespēju pilnvērtīgi attīstīt savus talantus, kļūt par gudru, apzinīgu un atbildīgu pilsoni, un kur par skolu uzturēšanu lemj, balsoties uz objektīviem un loģiskiem apsvērumiem, nevis skolas direktora draudzību ar pareizo politisko spēku, vai lai strīdētos ar Izglītības un zinātnes ministriju, vai pēc Maskavas Kremlī noteiktām politiskām prioritātēm.

Es redzu, ka tieši Viļņa Ķirša vadītais Rīdzinieku saraksts, kurā man ir tas gods būt iekļautam ar 55. numuru, un tā piedāvātais 15 punktu plāns ar konkrētiem četru gadu laikā izdarāmiem darbiem palīdzēs sasniegt šo mērķi. Protams, Rīgai ir miljoniem vajadzību, tās visas aprakstīt nav iespējams nevienā priekšvēlēšanu programmā. Tādēļ šis 15 punktu plāns ne tikai definē konkrētus darbus, bet arī ieskicē algoritmu pārējo pašvaldības problēmjautājumu risināšanai. Tāpat arī mans šeit uzskaitīto prioritāšu saraksts nav galīgs.

Rīdzinieku saraksts ir komanda, kurā optimāli apvienoti kompetence, pieredze, jaunības ambiciozitāte un godaprāts. Daļu es pazīstu jau vairākus gadus, citus esmu iepazinis nesen, un varu droši ieteikt atdot par viņiem savu balsi.

Aicinu Tevi nākt iepazīties ar kandidātiem, piedāvājumu, uzdot jautājumus, un 3. jūnijā aiziet uz vēlēšanām un atbalstīt Vienotību. Īpaši pateicīgs būšu par plusiņu pie mana vārda.

Šis ieraksts tika publicēts RD2017, Vēsture ar birkām , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.