Pieci argumenti, kāpēc balsot par „Vienotību”

11. aug 2010 21:40

Šajās vēlēšanās es atbalstu politisko partiju apvienību „Vienotība”, jo uzskatu, ka šis politiskais spēks ir labākā izvēle šodienas Latvijai.

Pirmkārt, Valdis Dombrovskis uzņēmās valsts vadīšanu tik grūtā laikā, kad tā bija jāglābj no bankrota, apzinoties, ka būs jāpieņem nepatīkami un nepopulāri lēmumi – samazināt, nogriezt, kopumā – „savilkt jostu”. Neviens cits, tai skaitā Godmanis un Kalvītis, nevēlējās šādus lēmumus pieņemt, baidīdamies, ka tie sabojās viņu izredzes nākamajās vēlēšanās. Taču tie bija nepieciešami, lai novērstu iepriekšējo valdību bezatbildības sekas, par kurām šīs valdības pašas atbildību uzņemties nevēlējās un joprojām nevēlas!

Otrkārt, Valda Dombrovska valdība ir novērsusi valsts bankrotu un panākusi, ka situācija sāk uzlaboties*. Taču krīze vēl ne tuvu nav pārvarēta, valdība ir vienīgi apturējusi lejupslīdi. Ir jāturpina darbs, lai situācija uzlabotos. Valda Dombrovska reāli paveiktie darbi mani pārliecina, ka tieši „Vienotība” var izvest valsti uz pavisam droša ceļa. „Upes vidū zirgus nemaina!”

Treškārt, „Vienotība” ir komanda, ko veido dažādu nozaru speciālisti – ekonomisti, juristi, izglītības, veselības un citu jomu pārstāvji. Tieši šāda komanda, nevis viens Gudrais Saimnieks vai Dievišķais Vadonis, ir nepieciešama demokrātiskā sabiedrībā, kādu vēlamies veidot. Tikai šāda komanda, diskutējot un argumentējot, spēs piedāvāt labāko attīstības ceļu.

Ceturtkārt, viena no „Vienotības” prioritātēm ir valsts pārvaldes reforma, padarot to efektīvu. Gan iestāžu, gan ierēdņu daudzums ir jāsamazina līdz optimālajam skaitam, kas vislabāk un bez liekiem izdevumiem spēs veikt valsts pārvaldes funkcijas. Turklāt ir jāpārskata esošās funkcijas, ko veic valsts pārvalde, daļu no tām atdodot privātajam sektoram un nevalstiskajām organizācijām, kas spētu tās realizēt labāk.

Piektkārt, viena no „Vienotības” prioritātēm ir sociālais atbalsts tiem, kuri paši par savu iztiku gādāt nespēj. To vidū ir arī pensionāri. Šajā jomā partijas „Sabiedrība citai politikai”, kas ir viena no „Vienotību” veidojošajām partijām, kontā jau ir reāli darbi – referendums par pensiju palielināšanu 2008. gadā un iesniegums Satversmes tiesā par 2009. gada pensiju samazināšanu, kas noveda pie pensionāriem labvēlīga sprieduma. „Vienotība” ir solījusi pensijas nesamazināt. Ir jāatrod citi nākamā gada valsts budžeta konsolidēšanas mehānismi, un par tiem jāturpina sarunas gan ar valdības koalīciju, gan sociālajiem partneriem**.

„Vienotības” veidotās valdības darbs liecina, ka to veido cilvēki, kuriem patiesi rūp Latvijas valsts nākotne, kuri vēlas risināt šā brīža ekonomiskās un politiskās problēmas, demokrātiskās un uz vienlīdzību balstītās diskusijās meklējot tām vislabākos risinājumus, un kuri apzinās, ka šo problēmu risinājumi, kaut arī ļoti būtiski valsts nākotnei, var būt nepatīkami atsevišķām sabiedrības grupām, taču nebaidās par šādu risinājumu ieviešanas iespējamo ietekmi uz viņu izredzēm nākamajās vēlēšanās.

Arī mana pieredze „Vienotības” iekšienē liecina, ka uz āru rādītais demokrātiskums nāk no šīs apvienības iekšienes un šai apvienībai tiešām piemīt, nevis ir tēlots!
__

Šis ieraksts tika publicēts Arhīvs ar birkām , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.