Par iespējamu latvisko partiju kopēju startu Rīgas domes vēlēšanās

Pirms kāda laika portāls “Delfi.lv” rakstīja, ka briestot doma nākamajās Rīgas domes vēlēšanās visām latviskajām partijām startēt kopējā sarakstā. Man šāda ideja nepatīk divu iemeslu dēļ.

Pirmkārt, tas būtu “skaists” signāls, ka visas iepriekšējās runas par partiju etniskā dalījuma likvidēšanu bijušas “kā var nesolīt?” stilā. Jo tā vietā, lai uzsvērtu ideoloģiskās atšķirības – labējie, kreisie, liberāļi, sociālisti, sociāldemokrāti, utt. -, lai uzrunātu krievu tautības vēlētājus un mēģinātu viņus pārliecināt izvēlēties ne-etnisku partiju, pateiks: “Tās tur ir krievu partijas, mēs esam latviešu partijas. Ja esi latvietis, balso par mums, ja krievs – par viņiem”. Un tas būs vēl viens ķīlis plaisā starp latviešiem un cittautiešiem.

Otrkārt, šāds solis varētu nevis palielināt, bet tieši samazināt “latvisko” partiju izredzes, jo varētu būt samērā daudz vēlētāju, kas nobalsos par Saskaņas Centru tādēļ, ka nepatiks šī kombinācija. Rīgas vēlētāji nenoliedzami ir gudrāki par lauku vidusmēra vēlētāju, un tiem šķitīs dīvaini, ka Reformu partija, kam uz 11. Saeimas vēlēšanām un pēc tām veidojot valdību ZZS bija “sarkanā līnija”, tagad startē vienā sarakstā ar tik ļoti nīstajiem oligarhiem. Tāpat par Rīgas vēlētāju attieksmi pietiekami daudz ko liecina fakts, ka 2005. gada pašvaldību vēlēšanās ZZS saņēma 2,81% balsu, bet 2009. gada vēlēšanās – 1,98%.  Tādēļ ļoti ticams, ka ZZS šādu kopēju “latvisko” partiju sarakstu “novilktu” sev līdzi un palīdzētu cara Putina pakalpiņiem gūt vēl lielākus panākumus.

Atbalstu ievadā minētā raksta pirmajā rindkopā minēto “Vienotības” ideju “latviskajām” partijām veidot kaut kādu valdības deklarācijai līdzīgu sarakstu ar idejām, ko piedāvāt vēlētājiem (neizslēdzot iespēju katrai piedāvāt vēl citas idejas), sakot: “Ja dosiet mums iespēju, mēs veidosim koalīciju un kopīgi strādāsim pie šo ideju realizācijas.” Un kampaņu balstīt uz to, ka, piemēram, Vienotības, Reformu partijas, Nacionālās apvienības un vēl kādas partijas koalīcija būs labāka par pašreizējo koalīciju. Bet neatbalstu startēšanu vienotā sarakstā!

Šis ieraksts tika publicēts Sabiedrība ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.