Paldies par atbalstu!

Paldies katram, kurš 3. jūnijā atbalstīja manu kandidatūru Rīgas domes deputāta amatam! Kaut gan neesmu ievēlēts, katrs no 227 plusiņiem man ir svarīgs, jo apliecina, ka Rīgai vajadzīga vīzija un ambīcijas. Tikpat svarīgs man ir arī katra svītrotāja viedoklis, kas palīdz pilnveidoties.

Vērtējot Vienotības rezultātu, ir jāņem vērā arī starta pozīcija un reālās iespējas, un tās šoreiz bija diez gan vājas. Tieši pirms gada mēs ārkārtas kongresā pārvēlējām valdi un valdes priekšsēdētāju, jo bijām zaudējuši valdības grožus un partija piedzīvoja nopietnāko krīzi tās vēsturē, un tas atspoguļojās strauji krītošā reitingā. Augustā – septembrī reitings bija zem 5%, un Rīgas domes deputātu kandidātu saraksta līderība izskatījās pēc pilnīgi drošas politiskās pašnāvības. Kaut gan Vienotības atjaunošanā šī gada laikā ir ieguldīts liels darbs, reitingi pieauga ļoti lēni. Un tomēr 3. jūnijā finišējām ar 15’653 (jeb 6,26%) rīdzinieku dotiem 4 mandātiem. Par spīti masīvai kampaņai, lai pārliecinātu vēlētājus, ka Vienotība nepārvarēs 5% barjeru, ka nekas nemainīsies, un biedēšanai, ka nākot pie varas atņems visu, ko Ušakovs ir iedevis, kā arī daļēji pamatotai vēlētāju neapmierinātībai ar valdības darbu, kas joprojām, pusotru gadu pēc Māra Kučinska (ZZS) valdības apstiprināšanas, tiek saistīts ar Vienotību, un Vienotības šķietamo nespēju tikt galā ar pagātnes kļūdām un grēkiem.

Vērtējot Rīgas domes vēlēšanu rezultātus kopumā, sasniegt galveno mērķi nomainīt varu Rīgā nav izdevies, taču rezultāts ir labs. Saskaņas un Andra Amerika partijas kopējais saraksts ar 50,82% balsu ir zaudējis 7 mandātus, iegūstot tikai ļoti niecīgu vairākumu.

Ja iepriekš 21 mandātu no 60 sadalīja divas partijas – Vienotība un Nacionālā apvienība, tad šoreiz 28 mandātus no 60 sadala četras partijas, un lielāko daļu no tiem likumsakarīgi iegūst jaunpienācēji bez politisko grēku nastas.

Jaunajai Rīgas domes opozīcijai ir daudz darba un liela atbildība, lai nākamajās vēlēšanās mēs atgūtu iespēju Rīgu veidot kā Eiropas lielpilsētu. Taču bez vēlētāju aktīvas līdzdalības tas nebūs iespējams, tādēļ sekojiet līdzi, vērtējiet, un ejiet balsot!


Šis ieraksts tika publicēts RD2017 ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.