Nodokļi būs zemi, bet maksās visi!

30. sep 2010 09:40

To savā priekšvēlēšanu aģitācijā sola Šķēles-Šlesera apvienība. Šajā pieejā ir loģika – jo zemāki ir nodokļi, jo vairāk cilvēku ir gatavi tos maksāt un ienākumi ir lielāki. Tā ir loģika, kas nosaka tirgus cenu veidošanos – tirgus līdzsvara punkts, ap kuru minimālā aplitūdā koncentrējas konkrēta produkta cenas, ir tas cenu līmenis un preču apjoms, kur satiekas pārdevēja interese pārdot vairāk par lielāku cenu un pircēja interese nopirkt vairāk par zemāku cenu. Vienlaikus tā ir loģika, ko nevar pārnest uz nodokļu politiku.

Vēlos te minēt Dānijas piemēru, pats vidusskolas gados esmu viesojies Dānijā, dzīvojis dāņu ģimenē un runājis arī par politiku un tai skaitā nodokļiem. Dānijā nodokļi ir ļoti augsti, taču tai pat laikā tur ir bezmaksas augstākā izglītība, bezmaksas veselības aprūpe, satiksmes infrastruktūra ir neskaitāmas reizes labāka nekā Latvijā.

Ar to gribu teikt, ka cilvēkiem galvenā motivācija godīgi maksāt nodokļus ir tas, ka viņi redz, kur šī nodokļu nauda tiek izlietota, nevis nodokļu lielums! Tāpēc ir pilnīgi nepamatoti solīt zemus nodokļus (zinot, ka pašreizējā ekonomiskā situācijā tas tik un tā nav iespējams!), pārmest oponentiem plānus palielināt nodokļu slogu utt.! Svarīgāk ir sakārtot nodokļu administrēšanu un padarīt skaidru un caurspīdīgu, visiem saprotamu to izlietošanas politiku! Tad, kad es redzēšu, ka nauda, ko es samaksāju valstij nodokļos, tiek izlietota saprātīgi, manās un visas sabiedrības interesēs, nebūs šaubu, ka tā tiek izmantota tam, kam tā ir paredzēta, kad es redzēšu reālus rezultātus nodokļu maksāšanai, es būšu ar mieru atdot valstij kaut 70-80% savu ienākumu!

Man nevajag zemus nodokļus! Man vajag, lai nodokļi tiek izlietoti saprātīgi un sabiedrības, tai skaitā manās, interesēs!


Šis ieraksts tika publicēts Arhīvs ar birkām , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.