Ļauns konkurentu joks vai tiešām “Vienotība” atzīst divvalodību?

7. sep 2011 12:12

Pirms dažām dienām tika palaista lapa www.vienotiba.grani.lv, kur informācija par “Vienotību” un tās Latgales saraksta kandidātiem ievietota krievu valodā. Vairāki cilvēki jau ir nākuši uz biroju (Rīgā, Vaļņu ielā) un jautājuši – vai tas ir kādu mūsu konkurentu ļauns joks? Diemžēl, nē. Tā ir oficiāli un ar kampaņas vadības akceptu Latgales saraksta veidota lapa.

Es saprotu lapas veidošanas taktisko mērķi – uzrunāt Latgales krievvalodīgos vēlētājus, iepazīstināt ar “Vienotības” piedāvājumu potenciālos “Saskaņas centra” vēlētājus.

Tomēr tas nozīmē akceptēt kā normālu un pieņemamu divvalodības situāciju. Un tas man šķiet nepieņemami!


Šis ieraksts tika publicēts Arhīvs ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

3 atbildes Ļauns konkurentu joks vai tiešām “Vienotība” atzīst divvalodību?

 1. Aleksejs Loskutovs 7. sep 2011 13:55
  Valsts valoda un iespēja uzrunāt tos, kuri to nesaprot, ir divas dažādas lietas. Biežāk jābrauc uz Latgali, Krišjāni.

  • Es saka:

   Krišjānis Liepiņš 8. sep 2011 10:06
   Mūsu auditorija ir pilsoņi, neatkarīgi no tautības. Un pilsonis nevar nesaprast latviešu valodu, jo valodas prasmes pārbaude ir viena no naturalizācijas procedūrām.

   Kā jau teicu – taktisko mērķi es saprotu, bet man tas nav pieņemams, jo būtu jāorientējas uz ideālo situāciju, proti, ka visi pilsoņi prot un lieto valsts valodu. Bet ar šo gājienu tiek akceptēts un atzīts par normālu tas, ka pilsoņi var neprast un nelietot valsts valodu.

 2. Inese Liepiņa (Birzule) 8. sep 2011 13:26
  Piekrītu tev, Krišjāni, bet situācija ir tāda, kāda ir… Gribi, lai cilvēki saprot tevis teikto, runā viņiem saprotamā valodāPretējā gadījumā viņi tevi vienkārši nesaprot… Tik vien tās bēdas!

Komentāri ir slēgti.