Grāmatā “Latvijas intereses” Krišjānis Kariņš pauž savu viedokli par Latvijas interesēm

Latvijas interesesLatvijas intereses by Krišjānis Kariņš

My rating: 5 of 5 stars

Savā grāmatā “Latvijas intereses” politiķis un uzņēmējs Krišjānis Kariņš pauž savu viedokli par Latvijas interesēm un to – kā tās īstenot.

Grāmata sākas ar īsu un vispārēju latviešu tautas un Latvijas valsts vēstures apskatu, definējot mūsu ģeogrāfisko apstākļu un vēsturisko notikumu veidoto šodienas situāciju.

Par galvenajām Latvijas interesēm K.Kariņš izvirza divas – ekonomisko attīstību un sabiedrības saliedētību, un turpmākajās nodaļās piedāvā, viņaprāt, piemērotākos risinājumus to īstenošanai.

Stāstīto paspilgtina piemēri no autora personīgās pieredzes uzņēmējdarbībā (veidojot uzņēmumu “Lāču ledus” un vadot “SIA Formula”) un politikā – gan ekonomikas ministra, gan Saeimas un Eiropas parlamenta deputāta darbā.

Savu viedokli autors pamato ar skaidriem un loģiskiem argumentiem. Tiem var nepiekrist, un tos var apšaubīt (!), jo visiem izmantotajiem datiem ir dotas atsauces uz avotiem.

Saturs strukturēts skaidri, saprotami un loģiski, palīdzot vieglāk orientēties 150 lapaspusēs.

Ikvienā grāmatas rindkopā ir jūtama uz vāka norādītā autora klātbūtne – tai ir K.Kariņam raksturīgais izteiksmes stils. Tās tapšanā ir piedalījušies K.Kariņa palīgi EP, un viņiem veltīta īpaša pateicība, tomēr nav šaubu, ka grāmata ir paša autora vairāku gadu darbs.

Šī ir pirmā politiķa rakstīta grāmata, ko lasu, un kā tāda tā man kļūst par etalonu līdzīgu grāmatu vērtēšanai. Un latiņu tā uzstāda augstu! Jo savu viedokli autors pamato ar skaidriem un loģiskiem argumentiem (kas, diemžēl, nav pietiekami izplatīta prakse politiķu vidū) un tekstu strukturē skaidri un loģiski, kā arī rosina diskusiju. Es iesaku šo grāmatu kā paraugu tam, kādām vajadzētu būt politiķu rakstītām grāmatām.

View all my reviews


Šis ieraksts tika publicēts Grāmatas ar birkām , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.