Es vēlos stiprināt Vienotību kā vērtību partiju

Šā gada 4. jūnijā paredzētajā partijas Vienotība ārkārtas kongresā es kandidēju uz Domes priekšsēdētāja vietnieka amatu tādēļ, ka vēlos stiprināt tās statūtos definētās vērtības, kuru dēļ es esmu Vienotības biedrs kopš partiju apvienības dibināšanas 2010. gadā: demokrātija, tiesiskums, patriotisms. Tie ir mūsu pamati, pie kā mums ir jāatgriežas. Pirmais solis šai ceļā ir definēt savu izpratni par šo vērtību saturu.

Possagno_Canova-TempelDemokrātija, pirmkārt, ir iespēja ikvienam piedalīties politikas veidošanā – gan valsts, gan partijas. Praktiski tas nozīmē nodrošināt – izveidot un uzturēt – iespējas biedriem diskutēt par jebkādiem jautājumiem un virzīt politiskas iniciatīvas valsts pārvaldes un sabiedrības dzīves uzlabošanai. Tas ir labākais veids, kā varam radīt augstvērtīgu piedāvājumu vēlētājiem un pilnvērtīgi izmantot biedru intelektuālo kapacitāti.

Otrkārt, demokrātija ir diskusiju un savstarpējo attiecību kultūra, kas ietver visiem dalībniekiem vienlīdzīgas tiesības paust savu viedokli un tikt uzklausītiem, un cieņu pret atšķirīgiem viedokļiem, tos nevis uztver kā personīgu uzbrukumu vai nodevību, bet gan ieklausās, ņem vērā paustos argumentus, un ciena tā paudēju. Tas palīdz atrast labāko risinājumu un noslīpēt to līdz pilnībai, izlabojot visus vājos punktus.

Vienotībā iekšējās demokrātijas ir tik daudz, ka tā laužas uz āru. Mums ir dažādi forumi diskusijām un politisko iniciatīvu izstrādei un virzīšanai. Dome ir viens no šādiem forumiem, ar visplašāko biedru pārstāvniecību aiz sapulces un kongresa. Tomēr demokrātija, tāpat kā Rīga, nekad nav pabeigta, un Vienotībai ir īpaši svarīgi stiprināt un pilnveidot savu iekšējo demokrātiju, lai mēs spētu stiprināt un pilveidot demokrātiju savā – Latvijas – valstī.

Tiesiskums ir skaidri, visiem saprotami, loģiski un taisnīgi Temīdanoteikumi, kas ir saistoši visiem bez izņēmuma, un konsekventa un atbilstoša to īstenošana.

Ja pietrūkst kāda no šiem aspektiem – noteikumi nav skaidri, saprotami, loģiski vai taisnīgi vai netiek īstenoti konsekventi un atbilstoši -, tas veicina tiesisko nihilismu jeb noteikumu ignorēšanu un pašmērķīgu pārkāpšanu.

Noteikumi ir jāpiemēro atbilstoši to mērķim un konkrētajai situācijai. Piemēram, Ceļu satiksmes noteikumu mērķis ir nodrošināt visu satiksmes dalībnieku drošību un maksimāli efektīvu mobilitāti. Prettiesiski ir sodīt par noteikumu pārkāpumu tikai tādēļ, ka noticis pārkāpums, lai arī konkrētajā gadījumā satiksmes drošība netiek apdraudēta. Arī tas veicina tiesisko nihilismu.

Tiesiskums nozīmē arī cilvēku tiesību respektēšanu un atzīšanu neatkarīgi no nesvarīgiem faktoriem (kā dzimums, rase, tautība, vairumā gadījumu arī vecums) un pienākumu atbildīgu un godprātīgu pildīšanu.

Ir ļoti svarīgi, konsekveni īstenojot praktiskos darbus, kas ietverti mūsu programmā Latvijas simtgadei, pārliecināt sabiedrību, ka tiesiskums patiesi ir mūsu pamatvērtība.

Latvijas Republikas karogs 4. maijāPatriotisms ir mīlestība un cieņa pret savu valsti, sākot no ikdienišķiem sīkumiem kā godprātīgi darīt savu darbu, maksāt nodokļus un pildīt visas pārējās saistības ar valsti, līdz sava brīvā laika un citu resursu ziedošanai valsts pilnveidošanai un sabiedrības kopējās labklājības uzlabošanai.

Otrkārt, patriotisms ir atbildīga līdzdalība valsts politikas veidošanā, piedaloties vēlēšanās un atbildība par savu izvēli. Tas nozīmē rūpīgi iepazīties ar kandidējošajām partijām un to piedāvājumu, kandidātiem, un izvēlēties to, kas spēj atbildīgi vadīt valsti un drosmīgi īstenot nepieciešamās reformas.

Tas īstenojas nevis bravūrīgā apņēmībā ar ieročiem rokās aizsargāt valsti, bet gan ikdienas darbos un attieksmē un rūpēs par to, lai nerastos vajadzība valsti aizsargāt ar ieročiem.

Šis ir pirmais no trim rakstiem, kuros plašāk un detalizēti izskaidroju savu motivāciju kandidēt uz Domes priekšsēdētāja vietnieka amatu. Nākamie divi būs par manām personīgajām vērtībām un plānotajiem darbiem šai amatā.

Partijas Vienotība Dome ir partijas pārvaldes institūcija, kas

3.1. apspriež būtiskus partijas darbības programmas un organizācijas jautājumus un pieņem valdes sagatavotas politiskas vadlīnijas partijas mērķu un uzdevumu īstenošanai, kā arī ierosina izskatīt jautājumus sapulcē, kongresā, valdē un partijas Saeimas frakcijā;
3.2. sekmē informācijas un viedokļu apmaiņu starp nodaļām, valdi, ministriem, Eiropas Parlamenta, Saeimas un pašvaldību deputātiem;
3.3. iesaista partijas darbā un lēmumu pieņemšanā partijas biedrus no novadiem, sekmē biedru skaita palielināšanos.

Partijas Vienotība Domes nolikums | vienotiba.lv

Tās darbu vada priekšsēdētājs un tā vietnieks, ko tiešās un aizklātās vēlēšanās uz 2 gadiem ievēl partijas sapulce vai kongress. Praksē priekšsēdētāja vietnieks ir vairāk administratīvs amats, taču tam ir tādas pašas tiesības kā priekšsēdētājam ierosināt kāda jautājuma iekļaušanu Domes sēdes darba kārtībā, kas nosaka arī šim amatam nepieciešamību pēc vizionārisma.

Šis ieraksts tika publicēts Dažādi ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 atbildes Es vēlos stiprināt Vienotību kā vērtību partiju

 1. varabungas saka:

  “nevis bravūrīgā apņēmībā ar ieročiem rokās aizsargāt valsti, bet gan ikdienas darbos un attieksmē un rūpēs par to, lai nerastos vajadzība valsti aizsargāt ar ieročiem.” … kādas ir tavas iespējas ietekmēt agresora plānus vari paskaidrot? Tas pat uz “finlandizaciju” nevelk, jo FI dara gan vienu gan otru (elastīga maigi izsakoties ārpolitika un pietiekami specīga pašaizsardzība).

  • Paldies par jautājumu!
   Neapšaubāmi savu aizsardzības spēju stiprināšana ir prioritāte Nr. 1, svarīgi ir arī nodrošināt sabiedroto militāru klātbūtni, kam būtu atturēšanas efekts, un neveidot/nesaasināt konfliktus.
   Taču šeit runa ir par to, ka patiess patriotisms ir kluss, mierīgs, ikdienišķš, pragmātisks un vērsts uz reāliem rezultātiem, kas nodrošina valsts drošību un stabilitāti ilgtermiņā, nevis skaļiem paziņojumiem.

Komentāri ir slēgti.