Cilvēki, kuriem es uzticētu Rīgas vadību

Jau pavisam drīz, 1. jūnijā, Latvijā notiks pašvaldību vēlēšanas. Šai rakstā iepazīstinu Tevi ar Rīgas domes deputātu kandidātiem Vienotības sarakstā, kurus esmu labi iepazinis un par kuriem esmu drošs, ka viņi ir labākie kandidāti amatam, uz kuru pretendē.

Krišjānis Bušs, jaunariga.lv

Krišjānis Bušs ir pirmais cilvēks, ko satiku savas politiskās karjeras sākumā, kad iestājos partijā “Sabiedrība citai politikai” (SCP). Pa šo laiku esmu viņu iepazinis kā atsaucīgu, mērķtiecīgu un draudzīgu cilvēku, kompetentu ekonomistu un labu organizatoru. Turklāt atzīmējami ir arī viņa patiesais ideālisms un drosme iebilst partijas vadībai, atklāti paust savu viedokli, uzdot neērtus jautājumus, kā arī spēja taktiski izvēlēties labāko veidu šāda viedokļa paušanai un šādu jautājumu uzdošanai.

Es esmu drošs, ka kā Rīgas domes deputāts Krišjānis aktīvi un atbildīgi strādās pie prioritātēm, ko ir sev šim darbam izvirzījis – sabiedrības iesaiste un atklātība pašvaldības darbā, un ērta mobilitāte jeb iespēja ērti pārvietoties pa Rīgu gan riteņbraucējiem, gan sabiedriskā transporta lietotājiem.

Edgars Ikstens, jaunariga.lv

Edgars Ikstens ir Vienotības Jaunatnes organizācijas (VJO) valdes loceklis, VJO Rīgas nodaļas vadītājs, kā arī Vienotības Rīgas nodaļas valdes loceklis.

Sākotnēji es viņu iepazinu kā lietišķās etiķetes un protokola ekspertu, jo pagājušā gada Vasaras Akadēmijā viņš lasīja lekcijas par šiem tematiem.

Kad viņš runā par etiķeti, tas nav nedz akadēmiski garlaicīgi, nedz šķebinoši moralizējoši, bet gan ļoti interesanti, pasniegts ar aizraujošu humoru un ilustrēts ar dzīviem un spilgtiem piemēriem no pieredzes Tieslietu ministrijas protokola vadītāja darbā. Tik pat interesanti, saistoši un ar melnu humoru viņš raksta par Rīgas domes pašreizējās koalīcijas attieksmi pret jaunatni un sportu, ko iesaku izlasīt īpaši tad, ja Tev ir kādas ilūzijas par Ušakovu kā labu (vai labāko) Rīgas vadītāju.

Edgara Ikstena lekcija par protokolu VJO Vasaras Akadēmijā 2012. gadā.

Edgars ir pazīstams arī kā ilggadējs florbola kluba “Ādaži” menedžeris un bijušais Latvijas Florbola savienības darbinieks (nacionālo izlašu koordinators un Preses dienesta vadītājs), un fakts, ka viņš ir līdzatbildīgs par 2016. gada pasaules čempionāta florbolā vīriešiem norises Latvijā, kliedē jebkādas šaubas, ka Edgars spēs sakārtot arī Rīgas sporta menedžmenta sistēmu.

Gatis Liepiņš, jaunariga.lv

Gatis Liepiņš ir vēsturnieks, kam interesē arhitektūra un uztrauc Rīgas domes pašreizējās koalīcijas barbariskā pieeja graustu problēmas risināšanā – sagraut un nolīdzināt. Jo starp šiem graustiem gadās arī kāda kultūrvēsturiski nozīmīga ēka. Reiz, kad vēl bijām SCP, viņš aicināja protestēt pret kāda Kaļķu ielas grausta nolīdzināšanu.

Kaut arī par prioritāti savam darbam domē viņš ir izvirzījis Nekustamā īpašuma nodokļa jautājumus, viņu pazīstot, es prognozēju, ka viņš varētu šādos kultūrvēsturiski nozīmīgu graustu gadījumos meklēt labāko risinājumu, lai tie tiktu sakārtoti, vienlaikus saglabājot kultūras mantojumu.

Gatis neatkāpjas no idejām, ko uzskata par pareizām, nekādas opozīcijas priekšā. Un darīs visu iespējamo, lai tās īstenotu.

Viņš ir atklāts un tiešs – saka to, ko domā un tā, kā domā, tomēr cenšas neaizvainot cilvēkus par to, pie kā tie nav vainīgi vai nespēj mainīt, piemēram, ādas krāsu.

Viktorija Anna Graudiņa, jaunariga.lv

Viktorija Anna Graudiņa – latviete, kam lielākā daļa dzīves ritējusi ārvalstīs (tur arī iegūstot izglītību), bet atgriezusies Latvijā, lai šeit meklētu izaicinājumus, un mudina jauniešus tepat Latvijā izmantot līdz galam neizmantotās iespējas gan uzņēmējdarbībā, gan lai veicinātu pozitīvas pārmaiņas politikā. Viņa uzsver, ka jauniešiem, kam interesē politika, šeit ir vieglāk iesaistīties un ietekmēt politiskos procesus nekā lielākās valstīs.

Ar Viktoriju es iepazinos 10. Saeimas vēlēšanu kampaņā, kurā brīvprātīgi dežūrējām Vienotības atvērtajā birojā.

Viktorija ir aktīva jauniete – strādā divos darbos (par tulku un projektu vadītāju), vada gan NVO (Baltic Cheerleading Organization), gan VJO Ārlietu darba grupu, kas ir atbildīga par organizācijas komunikāciju ar citu valstu un starptautiskām jauniešu politiskajām organizācijām, un aktīvi trenējas volejbolā. Un, brīnumainā kārtā, ir spējīga to visu paveikt.

Viņas plašais skatījums un starptautiskā pieredze Rīgas domei būtu ļoti noderīga.

Elīna Feldberga, jaunariga.lv

Elīna Feldberga ir juriste, un, kā viņa pati saka, tā ir definīcija. Kaut arī šobrīd viņa LU studē Tiesību zinātnes bakalaura programmā, viņai jau ir ievērojama praktiskā darba pieredze, un viņai piemīt, manuprāt, juristam svarīgākā īpašība – viņa spēj aiz likumu pantiem saskatīt to jēgu, saprot filosofiskos un ētiskos principus, uz kuriem balstās tiesību sistēma, un ir spējīga to izskaidrot cilvēku valodā. Arī pieredzējuši juristi esot augstu vērtējuši viņas talantu.

Viņa arī aktīvi iesaistās šo principu praktiskā realizēšanā. Piemēram, kad Krievijā par Vladimira Putina kritizēšanu tika bargi tiesāta pankroka grupa “Pussy Riot”, viņa organizēja atbalsta akciju, lai pievērstu uzmanību vārda un izteiksmes brīvībai, kas mums šodien šķiet pašsaprotama, bet par ko valstīs, kuru varai demokrātija ir svešs jēdziens, cilvēki, kas uzdrošinās nepiekrist, maksā pārāk augstu cenu.  Par to plašāk var izlasīt šeit.

Elīna ir aktīva, atraktīva un asprātīga, mērķtiecīga. Apgūt jurista profesiju vēlējusies kopš agras bērnības, un tas ne brīdi neesot mainījies. Uz amatu VJO valdē viņa kandidēja pusgadu pēc pievienošanās organizācijai, un – “Veni, vidi, vici!” To sasniegusi ar aktīvu darbu un līdzdalību, kā arī vienmēr būdama patīkams sarunu biedrs, atsaucīga un izpalīdzīga.

Šajās vēlēšanās Rīgā no Vienotības saraksta kandidē daudz labu cilvēku, kuriem ir labas idejas un patiesa vēlme strādāt Rīgas iedzīvotāju labā, bet par šiem četriem cilvēkiem es esmu pilnīgi drošs, ka viņi Tavu uzticēšanos nepievils. Tādēļ aicinu Tevi vēlēšanu zīmē pie šiem vārdiem – Viktorija Graudiņa, Elīna Feldberga, Krišjānis Bušs un Edgars Ikstens – ievilkt krustiņu.

 

Šis ieraksts tika publicēts Sabiedrība ar birkām , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.