Bīstamie slazdi Rīgas ielās

Braucot uz Rīgu ar divriteni, vairākās vietās esmu ievērojis būtiskus draudus riteņbraucēju drošībai – vaļējas lietus ūdens notekas.

Bīstamas tās ir tādēļ, ka tās grūti pamanīt, bet, tajās iebraucot, sekotu kritiens, kas īpaši traumatisks būtu priekšējam ritenim – tas tiktu salocīts un kļūtu nelietojams. Nemaz jau nerunājot par to, cik bīstams ir kritiens tik dzīvā satiksmē kā uz Maskavas ielas!

Daudzviet šo problēmu mēģināts risināt ar koka brusām, taču lielā daļā šādu gadījumu – nedomājot par riteņbraucējiem un ieliekot brusas gareniski, nevis šķērseniski, kas nozīmē, ka riteņbraucējam jātrāpa uz tās, lai nenokristu.

Tā nav tikai Maskavas ielas vai Ķengaraga problēma, šādas vaļējas notekas ir daudzviet Rīgā – tādas ievērojis esmu arī Āgenskalnā.

Vēl daudzus gadus nebūs iespējams visu Rīgu izbraukāt pa kvalitatīviem un drošiem veloceliņiem, un tikmēr lielākajai daļai Rīgas riteņbraucēju loģiska izvēle būs ielas braucamā daļa. Ja Rīgas domei rūp riteņbraucēju drošība, tai ir jāatbrīvo pilsētas ielas no šiem bīstamajiem slazdiem.


Šis ieraksts tika publicēts Velosatiksme ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.