Atskats uz debašu turnīru

Aizvadītajā nedēļas nogalē es Latvijas Universitātes Debašu kluba sastāvā piedalījos Vidzemes augstskolas rīkotajā Debašu turnīrā, kas notika 3. un 4. aprīlī Valmierā.

Kā jau rakstīju iepriekš, šis man bija pirmais turnīrs un es uz to devos ar mērķi mācīties. Tādēļ neesmu vīlies par rezultātu. Ceru, ka vīlies nav arī mans komandas biedrs, jo pamatturnīra 5 kārtās sapelnījām četras 3. vietas un vienu 4., un tālāk netikām. Bet par viņu man iespaids radās kā par cilvēku, kam galvenais debatēs ir izklaide.

Sacentāmies ar komandām no Vidzemes augstskolas, Rīgas Ekonomikas augstskolas (REA), RTU un LU Sociālo zinātņu fakultātes, debatējot par dažādām tēmām:

  • aizliegumu medijiem izmantot programmatūru, lai izmainītu cilvēka izskatu fotogrāfijās;
  • nosodījumu Krievijas prezidenta vēlēšanām;
  • īpašu finansiālu atbalstu gudriem vecākiem;
  • smagos parādos nonākušu eirozonas valstu centralizētu pārvaldību;
  • ieslodzīto iesaistīšanu klīniskajos pētījumos neatkarīgi no viņu piekrišanas.

Pusfinālā iekļuvušās komandas debatēja par to, ka pārtrauks dalīt bērnudārzus pēc mācību valodas. Pusfinālā, ko es vēroju, pie reizes arī praktizējot tiesāšanu (neizšķrot rezultātu), uzvarēja otrā valdības komanda, jo, pēc mana vērtējuma, opozīcija “neaizvilka” līdz labākajam, ko varēja parādīt, bet pirmā valdības komanda man šķita vājākā. Opozīcijai bija arguments, ka integrācijai jābūt brīvprātīgai, taču neviena no opozīcijas komandām nenonāca līdz uzvarošajam argumentam – to, kurš nevēlas integrēties, nav iespējams integrēt nekādā veidā!

Fināla debates tēma bija ļoti nepateicīga valdībai – jāīsteno politika, kas veicinās depopulāciju reģionos, kur nav dzīvotspējīgu ekonomisko aktivitāšu. Valdības pusē nebija neviena pietiekami izcila debatētāja, tādēļ uzvarēja labākā no opozīcijas komandām, kas pārstāvēja LU Debašu klubu.

Kopumā ar turnīru esmu apmierināts, jo tajā, gan no tiesnešu vērtējumiem un komentāriem, gan komandas biedra un LUDK pārstāvošā tiesneša padomiem, uzzināju daudz interesantu un noderīgu lietu, kas palīdzēs dzīvē vispār, ne vien politiskajā karjerā.


Šis ieraksts tika publicēts Arhīvs ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.