Ardievas priekšniekiem?

Nīderlandiešu veselības aprūpes uzņēmuma Buurtzorg, kas nodrošina kopienā balstītu aprūpi mājās 24 pasaules valstīs, struktūra balstās uz pašorganizējošām veselības aprūpes darbinieku komandām.

Uzņēmuma dibinātājs un vadītājs Džos de Bloks (Jos de Blok) saka, ka, lai nodrošinātu darbinieku apmierinātību un produktivitāti, organizāciju struktūrai jākļūst elastīgākai, jāsamazina administratīvie un menedžmenta amati, un jādeleģē lielāka brīvība un atbildība tiešā organizācijas darbā iesaistītajiem darbiniekiem.

Manuprāt, mums ir jārada darba apstākļi, kuros cilvēki var elastīgi adaptēt jaunas idejas, mācīties visu laiku… un kur organizācijas struktūra palielina efektivitāti.

Avots: Do we need bosses? This CEO says we need to rethink workplace structures for young people and our mental health

Tikmēr ASV autobūves uzņēmuma Tesla īpašnieks un vadītājs Īlons Masks (Elon Musk) paziņojis par attālinātā darba atcelšanu un ka visiem uzņēmuma darbiniekiem ir nekavējoties jāatgriežas birojā.

Avots: Back to work: Musk tells Tesla staff to return to offices or face the sack

Kā jau bija sagaidāms, nekavējas arī Tesla konkurenti, un ar Maska lēmumu neapmierinātie darbinieki jau ir saņēmuši darba piedāvājumus no citiem tehnoloģiju uzņēmumiem, kā, piemēram, Microsoft un Amazon. Atšķirībā no Maska, šie darba devēji piedāvā izvēli strādāt no jebkuras vietas pasaulē un elastīgu darba grafiku.

Avots: Tesla employees unhappy over Elon Musk’s return to office policy get job offer from Microsoft, Amazon

Kā uzsver de Bloks, apmierināti darbinieki strādā produktīvāk un nodrošina labākus rezultātus. Turklāt jaunā paaudze, kas ienāk darba tirgū, meklē darbu, kurā redz jēgu. Pēdējā pusgadsimta laikā izveidojusies situācija, kurā organizāciju struktūras ir nelietderīgi sarežģītas un darba uzdevumi fragmentēti, ir viens no cēloņiem pieaugošajām mentālās veselības problēmām.

Tikmēr ir nozares, galvenokārt ar inovāciju jaunradi saistītās, kurās Buurtzorg pieejai līdzīga elastīga darba organizācija ir norma jau vairāk kā desmit gadus.

Organizācijas struktūras reforma, padarot to elastīgāku un deleģējot darbiniekiem vairāk brīvības un atbildības, ir viens no veidiem, kā uzlabot produktivitāti.

Šis ieraksts tika publicēts I. 2. Ekonomikas modernizācija ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Uzraksti savu viedokli